0

Anne Ben Evleniyorum!

Evlenmek isteyen birçok kişi çekingen olduklarından dolayı ne yazık ki evleneceklerini ailelerine söyleyememektedirler. Özellikle evlenmek isteyen kızlar, ailelerinden çekindikleri için evleneceklerini söyleyemezler. Kızlar evleneceklerini kendilerine yakın olan annelerine yavaş yavaş söylemektedir. Çünkü anneler anlayışlı ve söylenecek sözleri sonuna kadar dinledikleri için, her ne kadar kızların 'anne ben evleniyorum!' sözlerine alışmasalar da belirli bir süre sonra bu duruma alışmakta ve bu durumu ailesine aktarmaktadır. Kızların annelerini yakın bulmaları ve sevdiği kişiyi söyleyerek evlenmek istemeleri üzerine kızlar bu durumu çekine çekine söyleseler de bir süre sonra bu işe bir ad bırakmak ve daha fazla sevgili kalmamak için, kendilerine yakın buldukları annelerine evleneceklerini söyleyebilmektedirler.


Kızların 'anne ben evleniyorum!' Sözünü her ne kadar alıştıra alıştıra söyleseler de bu açıklamanın gerekli detaylarını yapmaktadırlar. Ayrıca kızların yanı sıra bazı erkeklerde çekingen oldukları için ne yazık ki evleneceklerini ailelerine söyleyememektedirler. Erkeklerde kendilerine annelerini yakın buldukları için sırlarını anneleriyle paylaşmaktadırlar. Sevgili oldukları süreleri anlattıktan sonra annelerine evleneceklerini söylemektedirler. Her ne kadar kızlar kadar çekingen olmayan erkekler olsa da, evlenme söz konusu olduğunda bu durumu ailelerine nasıl söyleyecekleri konusunda kızlardan daha fazla çekingen davranan erkeklerde olmaktadır. Evlenme söz konusu olduğunda hem kızlar için hemde erkekler için bu durumu ailelere bildirmek biraz zaman almaktadır. Böyle durumlarda biraz cesaretli olmak ve sadece annelerle bu durumu değil ailede olan herkesle bir arada konuşmak daha mantıklı olabilir.

Evlenmek isteyenler ve kendilerine yeni bir yuva kurmak isteyenler bu durumu ilk önce annelere bildirmeleri sebepleri arasında; annelerin sabırlı olması ve söylenecekleri sonuna kadar dinlemeleri, kendilerinde böyle bir durumdan geçtiklerinin unutulmaması, annelerin olay karşısında daha sakin davranma ümidi ve daha birçok nedenler yer almaktadır. Bu nedenlerden dolayı özellikle kızlar evleneceklerini ve nasıl bir kişiyle beraber olduklarını anneleriyle paylaşmaktadırlar. Günümüzde de halen anne ben evleniyorum! Sözü çekinerek söylendiği için, bu gibi durumlarda çekingen davranılması hem kızlar hem de erkekler açısından gayet doğal bir olay olarak karşılanmaya devam edilmekte ve bu çekingenliğin önüne geçilememektedir.

Yorumlar 0 yorum