0

Anneniz Evliliğinize Onay Vermedi, Yine de 'Banane' Der Evlenir Misiniz?

Her şeyden önce anneler, belki de bu dünyada sahip olduğumuz en değerli ve en kutsal kişiliklerdir. Bizlere canından can vermiş ve tüm yaşamı boyunca bizleri her şeyin üzerinde tutmuş, bizim için yaşamış, çile çekmiş annelerimizi elbette her zaman el üstünde tutmalıyız. Öte yandan bazı istisnai durumlarda insanlar  annelerle sevdikleri kişi arasında da kalabiliyor.


Bu oldukça can sıkıcı ve tatsız bir durumdur. Bir yanda tüm ömrünü size adamış canınızın canı anneniz ve diğer tarafta da gönül verdiğiniz, kalbinizin sahibi olan kişilik...


Bu konuda ince ince düşünmeli ve hemen herşeyi kestirip atmamalısınız. Öncelikle annenizin bu kişiye ve ilişkiye neden onay vermediğini dikkatli ve sabırlı bir şekilde dinlemelisiniz. Ve asla annenizin onay vermediği bir evliliğe  bir çırpıda karar vererek  başlamamalı, onu ezip geçerek annenize sırtınızı dönmemelisiniz. Zira unutmamalısınız ki bu evlilik ilerde hüsranla sona ererse şayet, birden çok  pişmanlığınız olacak. En büyüğüyse annenizi üzmüş olmanız olacaktır. 


Kısacası kalp yangınınız ne kadar ağır basarsa bassın, annenizin partneriniz konusundaki fikirlerini almalısınız. Zira unutmayın ki karşınızda tecrübe konuşuyor. Anneniz, en azından sizin iki katınız kadar yaşamış ve üstün bir tecrübeye sahip bir insan. Bu yüzden sizin göremediğiniz şeyleri görmüş olabilir.

Bu konuyu defaten ele alabilir ve üzerinde sakince - bıkmadan ve usanmadan konuşabilirsiniz. İlişkiniz konusunda annenizin görüp de sizin göremediğiniz şeyleri tekrar tekrar incelemeli ve görmeye çalışmalısınız. Zira unutmamalısınız ki aşkın gözü kördür, bu durumda da aşk, sevgilinizin kötü yanlarını görmek konusunda sizin gözünüzü de kör etmiş olabilir. 

Bu konuları değerlendirmenizin ardından partnerinizi tekrar süzgeçten geçirebilir ardından partneriniz konusunda şayet yanlış anlaşılmalar varsa, annenizi tekrardan aydınlatabilirsiniz. Hatta annenizle, partnerinizi bir araya getirmek de bu  gibi durumlarda iyi bir fikir olabilir. Karşılıklı olarak birbirileriyle konuşarak bazı konularda birbirlerini ikna edebilir ve varsa yanlış anlaşmaları ortadan kaldırabilirler. Bu aşamada belki sevdiğiniz kişinin kibarlığı, saf ve temiz düşünceleri anneniz üzerinde etkili olabilir. Size olan sevgisi ve aşkı da keza annenizi olumlu yönde etkileyebilir.

Yorumlar 0 yorum