0

Aradığınız Aşk Sizi Nerede Bekliyor?

Aşk; insanlık tarihinin oluşumundan bu yana ekmek, su, hava kadar mühim bir kavram. Ekmek, su gibi fiziksel olarak karnımızı doyurmasa da, ruhsal açıdan ruhumuzu doyurduğu bir gerçek. Mutlu bir aşkın insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkileri ve yarattığı motivasyon yadsınamaz.  Hatta bilimsel olarak kanıtlanmış öyle örnekler var ki; ölümcül hastalıkla mücadele eden bir kişinin aşkın gücü ve moral etkisiyle hayata tutunması gibi…

Hal böyleyken insanoğlu da, varoluşundan bu yana aşkı aramış, aslında aşk üzerinden mutluluğu yakalamaya çalışmıştır. Ve aradığımız aşkın, kişinin karşımıza nerede ve ne zaman çıkacağı hiç belli olmaz. Bazen işe giderken metroda karşımıza çıkabilir, bazen okulda, çarşıda, pazarda ve aklımıza gelebilecek ya da gelemeyecek her yerde! 

Hatta son yıllarda hayatınızın aşkını sosyal medyadan bile bulabiliyorsunuz. İnternet ortamından ve evlilik sitesi üzerinden tanışma ihtimaliniz sokakta karşılaşma ihtimalinizden bile fazla olabilir. Yani günümüz şartlarının getirdiği imkanlar artık bunu gerektiriyor ve hala birçok insan bu yolla hayatının aşkını bulmaktan korkuyor. Karşısına güvenilmez ve tehlikeli insanlar çıkacak korkusunu yaşıyor. Ama bu şekilde hayatının aşkını bulan, mutlu bir ilişki ve sağlam bir evlilik yaşayan insanlar da gün geçtikçe artıyor. 

Kısacası gerçek aşkınızın sizi nerede beklediğini ve ne zaman karşınıza çıkacağını bilmeniz imkansız. Sizin yapmanız gereken olaylara önyargısız bakmak ve hayatın sürprizlerini kucaklamak. Unutmayın, hayat sürprizlerle ve mucizelerle dolu. Sizin mucizeniz de belki bir adım ötenizde burada sizi bekliyordur.
 

Yorumlar 0 yorum