0

Cep Telefonlarından Artık Daha Hızlı Mı Evleneceğiz?

Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak arkadaşlık sitelerinin sayısı artmış, dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp arkadaş olabilme fırsatı doğmuştur. Geçmişte internette sadece chat odaları bulunmaktaydı. Chat odaları sayesinde tanışan hatta evlenen birçok insan vardı. Fakat günümüzde chat odalarının çok ötesinde arkadaşlık siteleri yer almaktadır. Facebook, Instagram, Twitter ve daha birçok arkadaşlık sitesi sayesinde dünyanın öbür ucunda bile olsa insanlarla tanışıp arkadaş olmak ve evlenmek bile mümkündür. 


Cep Telefonları Sayesinde Evlenmek Mümkün Müdür?


Bundan yirmi yıl öncesinde cep telefonu sayesinde evlenmenin mümkün olacağını söyleseler o dönemdeki insanlar buna gülerdi. Fakat günümüzde teknoloji sayesinde arkadaşlık ilişkilerinden tutun da karşı cinsle tanışmaya kadar her şey için fazla çaba göstermeye gerek kalmamıştır. Akıllı telefonlar sayesinde yerden ve zamandan bağımsız olarak yeni insanlar tanımak mümkündür. Günümüzde herkesin akıllı telefonu, internet paketi ve en az bir arkadaşlık sitesinde hesabı bulunmaktadır. Bu şartlar altında yeni biriyle tanışmak oldukça kolaydır. Facebook'tan tanışıp evlenen sıradan insanlardan tutun da ünlülere kadar birçok kişi bulunmaktadır. Ayrıca, insanlar zaman geçtikçe bu konuda daha bilinçlenmeye başlamışlardır. Geçmişte, bu tip sitelerden arkadaşlık edinmeye herkes temkinli yaklaşırken günümüzde insanlar hangi profilin gerçek hangi profilin sahte olduğunu anlayabildikleri için daha rahattırlar. 

Cep Telefonlarının Sosyalleşmeye Katkısı

Cep telefonları sayesinde hayatı daha hızlı yaşamak, hayattan daha keyif almak ve hayata bakış açısını genişletmek mümkündür. Cep telefonlarının bir diğer katkısı da; kişinin aradığı ruh ikizini bulmasına yardımcı olmaktır. Arkadaşlık sitelerine ve chat odalarına cep telefonları sayesinde rahatlıkla ulaşılır. Bu sitelerin sunduğu farklı insanlar tanıma imkânıyla dileyen herkes kalbine ve karakterine uygun birilerini bulabilir. Günümüzde sosyal medya sayesinde tanışıp evlenen insan sayısı gitgide artmaktadır. Burada önemli olan, bu tip siteleri farklı amaçlarla kullanan insanlara aldanmamaktır. Ancak, sosyal medya her yaştan insan tarafından kullanıldığından ve insanlar sosyal medya deneyimlerini günden güne arttırdıklarından bu tip tuzaklara düşmezler. Cep telefonları sayesinde, herkes hayatının aşkını bulabilir ve kendini bir anda nikâh masasında görebilir. 

Yorumlar 0 yorum