0

Dünya Kupası Maçlarında Evde Kumanda Kimde Kalıyor?

Evlilikte her konuda olduğu gibi televizyon izlerken de ortak bir paylaşım içerisinde olmak gerekir. Yoğun bir günün ardından televizyon izleyerek stres atmak isteyen çiftler bu sefer de kimin istediği programın izleneceği konusunda fikir ayrılığı yaşayabilirler. Geçtiğimiz Haziran ayında başlayan Dünya Kupası erkekleri sevindirirken futbol sevmeyen kadınları ise bir o kadar üzmüştür. 2018 Dünya Kupası'nın yaklaşık bir ay devam edeceği düşünüldüğünde bu süreçte çiftlerin ufak tartışmalar yaşaması muhtemeldir. 


Dünya Kupası Boyunca Kimin İstediği Programlar İzlenmelidir?


Dünya kupasının dört yılda bir düzenlenen organizasyon olduğu düşünüldüğünde kadınların eşlerine karşı biraz daha hoşgörülü olması istenebilir. Bunun bir diğer nedeni de; özellikle kadınların çok sevdiği yerli dizilerin ve yarışma programlarının yaz tatiline girmiş olmasıdır. Bu yüzden televizyon ekranında kadınlara hitap eden çok fazla program olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bu süreçte, eve yorgun bir şekilde gelen ve ancak dört yılda bir izleyebildikleri bu organizasyondan mahrum kalmak istemeyen erkeklere kadınların biraz daha anlayış göstermeleri beklenebilir. Ayrıca, dünya kupasının bir ay süreceği ve her gün maç olmadığı düşünüldüğünde bu konuda çiftlerin uzlaşmacı bir tutum içerisinde olması gerekir. 


Dünya Kupası Boyunca Sadece Erkekler mi Televizyon İzlemelidir?


Erkeklerin dünya kupası boyunca maç seyrederken bir yandan da eşlerine gereken ilgiyi göstermeleri şarttır. Her gün maç seyretmek yerine bazı günler eşleriyle beraber dışarı çıkıp gezmeleri veya birlikte film izlemeleri gerekir. Bu tip davranışlar evliliğin devamı için olmazsa olmazdır. Dünya kupası maçlarının tekrarı veya geniş özetleri izlenebilir. Günümüzün teknoloji çağında her maçın tekrarına istenilen zamanda ulaşılabilir. Dünya kupası maçları yüzünden eşlerin birbiriyle tartışması anlamsızdır. Ayrıca, maçların üst üste olduğu günlerde eşlerin de sıkılacağını hesap ederek erkeklerin kumandayı kadınlara bırakması gerekir. Günümüzde futbol seven kadınların sayısı sürekli artmaktadır. Fakat, hala futboldan hiç hoşlanmayan bir sürü kadın bulunmaktadır. Bu yüzden, kadınların da futbol maçlarından bıkacağı düşünülerek bazı günler onların istediği televizyon programları izlenmelidir. Çiftler, dünya kupası bitince evdeki eski düzene geri dönebilir. 

Yorumlar 0 yorum