0

"Evlendim ama aklım önceki sevgilimde kaldı" Diyenlerden Misiniz?

'Güzin Abla' Bu Duruma Ne Derdi?

Evlenmek yuva kurmanın ve düzenli bir hayatın temel şartı. Fakat evliliğin de kendine göre ağır sorumlulukları ve temel düsturları var. Evlilik hayatı kadar evlilik öncesi hayatın da belirli derecede tutarlı ve sağlıklı olması gerekiyor.

Evlenen ama kalbi ve zihni önceki sevgilileri ya da evliliklerinde kalanların sayısı da az değil. Günümüzde flört artık pek çok insanın yaşadığı bir olay. Pek çok gencin sevgilileri oluyor ve paylaşımda bulunuyorlar. Her ne kadar aşk ve sevgi hislerini tatmak için çok heyecanlı zamanlar da olsa, flörtleri de gelecek adına suiistimal etmemek gerekiyor.

Evlendim ama aklım önceki sevgilimde kaldı diyenlerdenseniz, açıkçası bu durum eşiniz için gurur kırıcı ve yuva yıkıcı olabilir. Rahmetli Güzin Abla da bu duruma pek sıcak bakmazdı ve eşinizle ilgilenmenizi tavsiye ederdi. Elbette önceki sevgililerden ya da eşinizden geçmişe dair anılar aklınıza gelmesi normal olsa da, kalbinizi ve beyninizi geride bırakmanız da evliliğiniz adına bir o kadar sakıncalı. Bu durumda Güzin Abla da size geçmişinize bir sünger çekmenizi tavsiye ederdi. Evliliğin sorumlulukları göz önüne alındığında, sadece bedenen yakınlaşmaların değil, kalben yakınlaşmaların da çok büyük bir problem olduğunu, asla masum olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Güzin Ablanın da tavsiyeleri böyle olacaktır diye düşünüyoruz.

Yorumlar 0 yorum