0

Evlenmek Mi Yoksa Eğlenmek Mi? Niyetini Nasıl Anlarsınız?

İlişkide bizler tutkunun, şefkatin, verilen sözlerin ve sevginin hep daim olacağını düşünürüz. Bunlar bazen sadece bir hayalden de ibarettir aslında. Verilen şefkat görünmez, tutku ortadan kalkar ve o verilen sözler de hiç söylenmemiştir. İşte bu zamanda ilişkiyi temel alan sorunlar sorgulanır, sorular kafa kurcalar. İlişki hakkında uzun uzun düşünmeye başlarız. Hakkımdaki düşünceleri ne? , Verdiği sözleri tutar mı? bu soruların hepsi cevapsız kalıyor.
 
Bir erkeğin sizinle ilgili düşüncelerinin ciddi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fakat burada ilerlemeden hemen fark etmenizi gerektiren bir durum söz konusu. Erkekler daha basit bir yapıya sahiptir. Eğer ciddi olduğunu söylüyorsa ciddidir. Ama ciddi değil ise bunu açık bir dille ortaya çıkarmazlar. Yani size karşı olan hislerinin ve sizi sevip sevmediğinin cevabını almak istiyorsanız bunu karşı tarafa sormanız yeterli olacaktır. Ancak onun verdiği tepkide konuşmalarında ki tereddüt ve kararsızlık durumu size karşı dürüst olup olmadığını anlamanızı kolaylaştıracaktır. İlişkideki bu ikilemler evlenmek isteğinin ciddi olup ya da olmadığını size kanıtlayacaktır.
 
Düşüncelerinde evlenmek olan bireyde sahiplenme duygusu ağır basar. Çünkü ilişkisinin olduğu kişiyi korumak, onu yanında tutmak ve çevresindeki gözlerden uzak tutmak ister. Tam tersi eğlenmek için birlikte olan bireyler ise bu durumları göz ardı eder sadece vakit geçirmek amaçlı onun yanında olmasını isterler. Söylenen kötü sözlerin onları etkilemesi sadece anlık sürer. Aralarında çıkan ufak bir kavgada kaçmayı tercih ederler. Çünkü hislerinde sevgi duygusunun yeterli olmadığı için korumayı, elinde tutmayı pek de bilmezler, “başkasını bulurum ya bana sevgili mi yok” düşüncesi altına yatarlar. Bir de şu vardır ki evlilik ile sorular sorulduğunda bundan kaçan soruyu baştan savma amaçlı cevaplayan kişinin evlenmek değil sizinle sadece eğlenmek vakit geçirmek için birlikte olduğunu anlarsınız. Yani temel soru aslında ondan evlilik hakkında düşüncelerini almak diyebiliriz. Bu soru sayesinde sizinle evlenmek istediğini ya da düşüncesinin sadece eğlenmek mi olduğunu anlayabilirsiniz.
 
Düşüncelerinde evlenmek isteyen bireydeki önemli özelliklerden bazıları, sizin karar ve fikirlerinize önem vermesidir. Tartışmalarınızda arayı düzeltmek için elinden gelen her şeyi yapmaktır. Sizi üzgün gördüğü zaman neşelendirmek için elinden geleni yapandır. Sizinle gelecek hakkında konuşması, konuşmaktan zevk alması sizinle evlenmek istemesini belirtir. Bu olayların tam tersi olması hatta yapılmaması durumunda kişinin size karşı gerçek tutumunu öğrenmiş olursunuz.
 
Düşüncesi evlenmek değil de eğlenmek olan bireyler de bu ufak ama aslında büyük olan düşüncelerin yoksun olması ön plandadır. Yani bu ayrıntıları önemsemeyen insan evlilik hakkında ciddi değildir.
 
Bu konu hakkındaki düşüncelerinizde size yardımcı olacak birkaç soru hazırladık. Bu sayede karşınızdaki kişinin fikirlerini dinleyerek evlenmek mi yoksa eğlenmek mi istediğini anlayabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız sorulardan bazıları;
 
•    Düşüncelerinize değer veriyor mu?
•    Sizinle gelecek hakkında konuşuyor mu?
•    Size duygusal olarak güveniyor mu?
•    Sizi neşelendirmek için çabalıyor mu?
•    Karar ve fikirlerinize değer veriyor mu?
•    Morali bozuk olduğunda ilk kiminle konuşmak istiyor?
•    Gelecekteki planlarında yer alıyor musunuz?
 
Bir ilişkide sizlere yardımcı olacak ipuçlarını paylaştık. Ve anlattığımız gibi aslında bunları öğrenmenin en iyi sonuç veren yolu ise doğru zamanın geldiğinde bu soruları açık bir şekilde karşınızdakine sormaktır. Sessiz ve sakin bir ortamda sadece ikinizin olduğu bir anda ona karşı düşüncelerinizi sunun. Umarız aradığınız cevapları bulursunuz.

Yorumlar 0 yorum