0

'Evli, Mutlu ve Çocuklu' Tayfasında Olanlar Günden Güne Çoğalıyor mu Yoksa Azalıyor mu?

Boşanmalar Açıkçası Çoğalırken Evlilik Risk Midir?

Evlilik pek çok kişinin kafasını kurcalayan bir konu. İki insanın hayatını birleştirmesinden ve bir ömür mutlu geçirmesinden daha güzel bir şey olamaz. Fakat evlilikler başladığı gibi, hele göründüğü gibi hiç değil. 


Evli, mutlu ve çocuklu” aslında pek çok hanımın aklındaki evlilik tanımına birebir uyuyor. Fakat hayal edilen evlilik ile gerçekleşen evlilik arasında çoğu zaman bir uçurum da olabiliyor. Elbette evli olup da mutlu bir aile hayatı yaşayan çok sayıda insan olmasına rağmen, günümüz toplumlarının içinde bulunduğu problemler sağlıklı evliliklerin önüne geçebiliyor. Mutlu ve çocuklu evliliklerin sayısının artmadığını, azalma gösterdiğini söyleyebiliriz. “Evli ve çocuklu” olmak bir bakıma gerçekleşse de, mutlu olmak günümüzde pek de kolay değil. Çünkü değişen hayat anlayışları ve standartları, evlilikte beklentilerimizi önemli ölçüde değiştirmiş durumda.


Boşanmalar da günümüz toplumlarının kronik problemleri arasında. Pek çok yuva, çatırdayan evlilikler nedeniyle dağılıyor ve bundan en çok çocuklar etkileniyor. Evlilik doğacak yavrulara ve yetiştirilecek çocuklara dahi bir ağırlık yükleyen bir müessese. Bu yüzden sağlıklı bir karar vermeden yapılan evliliklerin risk oluşturduğunu söyleyebiliriz. En azından karşısındaki kişiyle gerçekten bir sevgi bağı kurmadan, gerekli anlayış ve empatiyi göstermeden yapılan evliliklerin uzun ömürlü olmayacağını boşanma oranları gösteriyor.

Yorumlar 0 yorum