0

Evlilik mi? Sevgili Kalmak mı?

Günümüzde yeni tanışan kişiler bir süre sonra sevgili olmakta ve aradan zaman geçtikten sonra evlenmektedirler. Fakat evlenen kişiler sevgili kaldıkları süre boyunca yapmış oldukları birçok şeyi yapmamaktadır. Sevgili kalan kişiler evlenmeden önceki sürelerde hayatlarını dolu dolu geçirmekte ve yaşamadıkları güzel şeyleri sevgili oldukları sürede yaşamaktadırlar. Fakat sevgili ilişkisi bitip, bu ilişki ciddi bir şekilde evliliğe dönüştükten sonra ve evlilik aşamalarına başlayan çiftler, birçok güzelliği yaşamaktan vazgeçmekte ve kendilerini ciddi bir konuda hissederek kendi yaşamlarından vazgeçecek konuma gelmemektedirler. Bu nedenle günümüz soruları arasında evlilik mi? sevgili kalmak mı? Sorusu yer almakta ve bu soru günümüzde en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır.

Evli çiftler hayatları boyunca sürekli kendi yaşamlarını geçindirmek çabası verdikleri için eğlencelerini bir kenara bırakmaktadırlar. Fakat sevgili olanlar evlenen kadar sıkıntıya girmedikleri için hayatlarını dolu dolu yaşamaktadırlar. Bu nedenle günümüz hayatına ve eğlence noktasına bakıldığında sevgili kalmak daha mantıklı gelmektedir. Fakat bu işe bir anlam vermek isteyenler ve hayatın zorlu mücadeleleri ile karşılaşmak isteyenlerin evlenmeleri daha mantıklı gelmektedir. Günümüz hayatına bakıldığında da hayatın zorluklarıyla mücadele etmekte zorlaştığı için, evlenen çiftler ne yazık ki bir süre sonra katlanamadıkları durumlar sebebiyle boşanmakta ve bu seferinde işler daha da kötüleye giderek ciddi olan evlilikler bir süre sonra çocuk oyuncağı haline gelmeye başlamaktadır.

Hayatın zorluklarıyla gerçekten mücadele etmek isteyenlerin ve tüm zorluklara rağmen her şeye katlanabilenlerin evlenmeleri gerekir. Çünkü sürekli sevgili kalmakta işi çığırından çıkarmaktadır. İnsanlar hayatı boyunca yapamadıkları bir sürü eğlence gibi şeyleri, sevgili kaldıkları süre boyunca yapmaktadırlar. Özellikle kafaları birbirleriyle uyuşanlar hem sevgili kaldıkları süre boyunca hem de evlendikleri sürede hayatlarını dolu dolu yaşamaktadırlar. Bu çiftler her türlü zorlukları birlikte yenerek engelleri aşmaktadırlar. Bu nedenle böyle insanların evlenmesi veya karşılaşacakları zorluklarla baş etmeyi bilenlerin evlenmesi gerekir. Böyle düşünceye sahip olanlar hayatlarını iyisiyle ve kötüsüyle en güzel şekilde geçirmektedirler. Eğer bunların tam aksi olursa sevgili kalmak daha mantıklı hale gelmektedir.  

Yorumlar 0 yorum