0

Evlilik Siteleri Ve Eş Seçimi

Günümüz koşullarında evlilik her ne kadar göz korkutan bir eylem gibi görünse de, tam tersi şekilde yol alan gençlerin sayısı da hiç azımsanacak sayıda değil. Yani bir kısım evliliğin lafını bile etmezken, diğer taraf bir yuva kurmanın kutsallığına olan inancını koruyor. Peki gerçekten evlilik birliğinden bu kadar korkmak mı gerekiyor? Yoksa hepsi boş bir kuruntu mu?

Bilenler bilir, eskilerin bir lafı vardır. “Bizim zamanımızda bu işler böyle yürümezdi” der dururlar. Peki neydi eski zamanlarda “bu işlerin” yolu yordamı. Modern zamana bu kadar adapte olmadığımız yıllarda yani annelerimizin babalarımızın anlattıkları o “eski zamanlarda” insanların birbirlerini tanıma ve tanışma şekilleri daha farklı ve belki de daha natüreldi. Görücü usulü ile evlenen ya da kendi seçtiği eş adayını tanıma süreci muhallebicide buluşmaktan öteye gidemeyen çiftlerin evlilik ve mutlu olma ihtimallerini bilemeyiz.

Ama bildiğimiz bir şey var. O da büyüklerimizin eş seçme şekillerimizi pek beğenmemeleri. “Şimdiki gençler eşlerini bile internette buluyor” diyenleri siz de duymuşsunuzdur mutlaka. Peki internetten eş- arkadaş seçmek gerçekten bu kadar korkutucu bir yol mu? Bu mecralarda tanıştığımız kişilerin hepsi güvenilmez midir? Bana kalırsa günlük hayatta bu tarz kişilerin karşımıza çıkma oranı neyse, internet ortamında da odur. Hepimizin birer internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek bu kadar endişe etmemize de gerek kalmaz.

Bu bağlamda evlenmek isteyen kişilerin aradığı eş adayını bulmasına ve tanımasına vesile olan platformlardan da bahsetmek gerek. Son yıllarda TV ve internet ortamında eş adayını seçmek revaçta olsa da, doğru bir yol olup olmadığı hala tartışılıyor. Aslında lanse edildiği kadar yanlış ve kötü niyetli bir durum  yok ortada. Hatta bilinçli ve seçici bir kullanıcı için dijital ortamda eşini seçebiliyor olmak bir lüks ve şans bile diyebiliriz.

Malum olduğu üzere çağımızda yoğun iş temposu, okul, günlük koşturmaca ve şehir hayatı derken kendimize bile ayıracak zamanımız kalmıyor. Bu durumda sosyalleşmek için gereken zamanı evde ve internet ortamında değerlendiriyoruz. Yani hepimizin bilgi edinmek ve tabi ki sosyalleşmek- vakit geçirmek adına kullandığımız internet ortamında kafamıza uyan kişilerle tanışma ve arkadaş olma olasılığımız artmış oluyor.

İşin özeti: Teknolojinin artılarından biri olan evlilik siteleri, gerçekten evlenme niyetinde olan insanlar için güzel bir platform. Evlenmek isteyen insanları bir araya toplayan bu platformlar birçok güzel birlikteliğinde temelini oluşturuyor. annebenevleniyorum.com ile evlenmek ve ruh eşini bulmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olmalı. Bilgi gizliliğinizi garanti altına alan, seçkin bu evlilik platformunda siz de gönül rahatlığıyla ruh eşinizi arayabilirsiniz.

Yorumlar 0 yorum