0

Evlilik Sitelerinde Genel Amaç Yuva Kurmak mıdır? Yoksa Tuzaklar Kuran İnsanlar da Olabilir mi?

‘İstisnalar kaideyi bozmaz’ ya da  ‘yumurta kesesinde her zaman çürük yumurtalar olabilir’ deyimleri tam da bu noktada söylenebilecek olan söylevlerdendir.  Bu dünyada iki insanın hayatını birleştirerek bir yuva kurması ve yepyeni bir yaşama başlamasından daha güzel bir şey olamaz. Eğer varsa da, bu birliktelikten meydana gelen aşk meyvesi çocuklar olabilir ancak.


Öte yandan bazı durumlarda gerek kısmetsizlik ya da gerek imkansızlık şeklinde nitelendirilen bir türlü evlenememe ya da geç kalma konusu, çağımızın hastalığı haline gelebiliyor. Bununsa bir çok sebebi var. Örneğin, kimi insan aşırı girişken yapısıyla tüm kalabalıklar arasında dikkat çekerken dakikalar içinde etrafındakilerle sıcak ilişkiler kurabiliyor ve çabucak arkadaş edinebiliyor. Öte yandan girişken yapıya sahip olmayan, çekingen, içe dönük ya da suskun yapılı insanlarsa kolay kolay arkadaş edinememekten, insanlarla tanışamamaktan evlenmekte güçlük çekebiliyor.


Yaşadığımız dönemin sosyal olmak konusunda bize yaşarttığı en büyük sıkıntılardan biri de vakitsizlik. Hafta içi her birimiz tüm gün çalışıyor ve neredeyse 8 – 10 – 12 saate varan mesai saatlerinin sonunda yorgun argın eve gelebiliyor,  uykuya dalıyoruz.  'Eh' bu durumda da yeni yeni insanlarla tanışmak bir yana dursun, kendimize bile vakit ayıramıyoruz. 


Hafta sonu geldiğinde de; sosyalleşsek mi, dinlensek mi, hobilerimize mi vakit ayırsak yoksa ebeveynlerimize mi zaman tanısak diye ne yapacağımız konusunda şaşkınlık içindeyken Pazar tatili de ne olup bittiğini anlamadan sona eriyor. 


Uzun lafın kısası evlilik siteleri bu gibi konularda yaşı gelmiş ve evlilik konusunda kendini hazır hisseden insanlar için oldukça özel kapıları aralıyor. annebenevleniyorum gibi platformlarda; yaşı yaşınıza uygun, istediğiniz yaş aralığında, aradığınız fiziksel özelliklere sahip,  sizin statünüze uygun , aradığınız şahsi karekteristik özelliler taşıyan eş adaylarına kolayca ulaşabiliyor ve uygun olan kişiyle de  tanışabiliyorsunuz. 


Bu kişilerin için de tuzaklar kurabilecek kötü insanların bulunup bulunmadığıysa farklı bir soru. Elebette bu konuda  bir genelleme yapmak mümkün olmaz . Zira her konuda olduğu gibi insanlarda zıttıyla zahir ve hem iyisi, hem de kötüsü olabilir. Ama unutulmamalı ki istisnalar da kaideyi bozmaz. Çürük yumurtalar var diye asla ümidinizi kaybetmemeli ve olumlu düşünerek, aklınıza – sağ duyunuza güvenerek gerekli ayrımı yapmalısız. Gerekirse seçtiğiniz kişiyle ilgili gizli bir araştırma yaparak bu konuda da  gönlünüzü ferahlatabilirsiniz. 

Yorumlar 0 yorum