0

Evlilikte Maddi Sorunlar İlişkiyi Sonlandırır Mı?

'Taş Kaynatıp' Evliliğe Mutlu Şekilde Devam Edilebilir Midir?

Evlilik yuva kurmanın temel şartıdır. Her ne kadar evliliğin manevi dinamikleri bir ömür boyu sürmesi gereken birliktelik için temel olsa da, maddi değişkenler de özellikle günümüzde çok etkili olmaktadır. Samanlıkların seyran olması, artık nostaljik kaldı denilebilir. Günümüzde insanların istekleri ve hayalleri de eski nesillerden daha farklı.

Evlilikte maddi sorunlar biraz da evlendiğiniz kişiyle alakalıdır. Ve karşınızdaki insandan beklentileriniz ile. Sonuçta maddi durumu güçlü olmayan biriyle evlenmek de sizin seçiminiz. Fakat insani yönü kuvvetli bir insanla olan evliliğin de mutluluğunuza yapacağı pozitif katkıyı görmezden gelmemelisiniz.

Taş kaynatarak evliliğe mutlu bir şekilde devam edilebilir mi sorusuna ise yanıt vermek güç. Her ne kadar evlendiğimiz kişiyi insani yönleriyle sevsek de, hayatın ihtiyaçlardan oluştuğu gerçeğini de göz ardı edemeyiz. Hele de çocuklarımız varsa, çocuklara yatırım yapmak ve onlara iyi bir gelecek sağlamak her anne ve babanın en çok istediği şeylerden biri. Bunlar için de ekonomik güç gerekiyor. Maddi sıkıntıların evliliği yıpratabileceği gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Çünkü ekonomik durum ne kadar güçleşirse, o kadar fazla mesai yapmak, çalışmak ve haneye katkı sağlamak gerekiyor. Bu süreç aile iletişimini zayıflatabilir ve bıkkınlık oluşturabilir.

Pozitif ve geleceğe umutla bakan aileler için bile ekonomik külfetler ve zorluklar maalesef bir sorun olarak karşımızda duruyor.

Yorumlar 0 yorum