0

Son Yıllarda Arkadaşlık İlişkileri

Son dönemlerde teknolojinin hayatımıza girmesiyle nelerin değiştiğinden bahsediyoruz sürekli. Alışkanlıklar, evlilikler , gündelik yaşam… Peki ya son yıllarda arkadaşlık ilişkileri nereye gidiyor? 

Arkadaş, dost kavramları hayatımıza anlam katan, yaşamımızı güzel kılan kavramlardandır. Bir derdimiz olduğunda dertleşebileceğimiz, yardıma ihtiyacımız olduğunda sorgusuz sualsiz yardımımıza koşacak, birlikte gülüp birlikte ağlayabileceğimiz bir arkadaşa her zaman ihtiyacımız vardır. Yeri geldiğinde kavga edip, dargınlık yaşadığımız ama asla küs kalamadığımız arkadaşlar hayatımızda her zaman yer almalı.

Teknolojinin hayatımızın büyük bir bölümünü kapladığı, elimizden akıllı telefonlarımızın düşmediği şu yıllarda, arkadaşlık ilişkilerimiz de ister istemez sekteye uğruyor. Yüz yüze dertleşip konuşmak varken telefondan mesajlaşıyor, özel gün tebriklerimizi, geçmiş olsun dileklerimizi telefonlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Yeri geldiğinde o telefondan saatlerce konuşuyoruz ama hiçbir zaman yan yana dertleşmenin, sohbet etmenin hazzını alamıyoruz. 

Teknolojinin artılarının yanında bunlar da bizden alıp götürdügü bazı değerler, alışkanlıklar. Hayat koşturmacası, günlerin yoğun geçmesi ve yorucu şehir hayatı da bizi bu noktaya doğru sürüklüyor zaten ama unutmamiz gereken bir şey var. İyi bir arkadaş, hayatımızın olmazsa olmazıdır, herşey gider o kalır. 

Eğer arkadaş seçimlerinizde başarılı ve kardeşten de öte arkadaşlara sahipseniz onların değerini bilin. Birlikte vakit geçirin, konuşun, dertleşin, eğlenin ve hayatın tadını çıkarın. 
 

Yorumlar 0 yorum