0

Teknolojinin Aşka Etkileri

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte, hayatımızda birçok şey bu değişime ayak uydurdu. Ya da uydurmak zorunda kaldı… Sevinçler de, hüzünler de daha hızlı, anlık ve çabuk tüketilir hale geldi. Buna aşkın da dahil olduğunu söyleyenler var. Biz zamane gençlerinin herşeyi olduğu gibi aşkı da çabuk tükettiğimiz iddia ediliyor. Kim mi iddia ediyor? Büyüklerimiz, bu konularda enine boyuna araştırma yapan bir takım bilirkişiler, ve benzeri. Peki gerçekten öyle mi? 

Teknolojinin hayatımıza girmesi ve hızlı bir şekilde ilerlemesiyle birlikte eski hikayelerde anlatılan o saf, masum, kavuşması uzun süren, ömürlük aşkların da raf ömrü mü bitti? Bu durum neleri değiştirdi?

Aslında işin özünde değişen bir şey yok. Eski aşklarla zamane aşklar arasında sadece herşey daha hızlı gelişiyor bu doğru. Seveceğin kişiyi seçme şekli de eskilere göre epey farklı. Eskiden uzun bakışmalar, mektuplaşmalar sonucu günler, aylar süren tanışma faslı, şimdilerde evlilik sitesi, arkadaş bulma sitesi gibi platformlar sayesinde dakikalar sürebiliyor. Ama bu durum kesinlikle anormal değil çünkü zamanın getirdiği bu. Eski zaman koşullarında normal olan o iken, günümüz koşullarının normali ve getirdikleri de bu şekilde. İlişki arayanların arama şekilleri değişmis de diyebiliriz. 

Aslında söylemek istediğim, teknoloji aşkın süreçlerini kısaltıyor belki eve tama aşık olacağın kişiyi, duygularını, hislerini değiştirmiyor. Sen yine; eski zamanda da olsan, şu anda da olsan aşık olacağın kişiyi hislerinle seçiyorsun. Teknoloji çok gelişti ve gelişmeye devam ediyor evet ama herşeyden bu kadar korkmaya da gerek yok. Eşinizi, ister sokakta ister evlilik sitelerinde arayın farketmez, siz hislerinize güvenin yeter!  

Yorumlar 0 yorum