Kurallar ve Uyarılar

Günlük hayatımızda gülümsemek ve nezaket kurallarına uymak son derece önemlidir. Maalesef bazı kullanıcılar internetin dinamik ve hızlı değişen ortamında başkalarına karşı saygılı ve incelikle davranma kurallarının önemini zaman zaman önemsemez. Ciddi bir ilişki aramak son derece özel bir konudur. Bu yüzden annebenevleniyorum, ciddi ilişki ve eşinizi ararken dikkat edilmesi gereken en önemli davranış kurallarını sizin için aşağıda iletmektedir.

Profil fotoğrafı

Profilinize 2 adet uygun fotoğraf (size ve Ailenize ait) yükleme imkanına sahipsiniz.

Fotoğraf seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Fotoğrafınız sizi doğru yansıtmalı ve net bir şekilde göstermelidir.

Çıplak/yarı çıplak pozlar, *ornografik semboller ve fiziksel veya cinsel şiddet içeren fotoğrafların üye profiline yüklenmesi kesinlikle yasaktır. Aynı şekilde ırkçı, aşağılayıcı, hakaret içeren ve ahlak kurallarına aykırı fotoğrafların kullanımı yasaktır ve reklam veya logo gösteren fotoğrafların kullanımına izin verilmemektedir.

Üyenin kendini takdim etme şekli: Kendinizi mutlaka gerçekte olduğunuz gibi gösterin.

Profilinize girdiğiniz bilgiler ve gönderdiğiniz mesajlar karşınızdaki kişide, yüz yüze buluştuğunuzda cevap veremeyeceğiniz beklentiler yaratmamalıdır. Üyenin gerçek kimliği ile uyuşmayan, gerçek dışı ve kötüye kullanıldığı anlaşılan profil herhangi bir uyarıya gerek kalmadan iptal edilir.

Mesajlaşma şekli: Mesajlarınız neyse siz de osunuz.

Özellikle ciddi ilişki ararken kişisel mesajlaşma stiliniz önemli bir rol oynar. Kelimelerinizin nasıl bir etki yarattığını daima göz önünde bulundurun. Mesaj yazma şekliniz kişiliğiniz hakkında çok fazla şey söyler.

Aşağıdaki konulara dikkat etmenizi rica ederiz:

* Argo kelime ve küfür içeren mesajlar kesinlikle yasaktır, otomatik filtrelenmektedir. 

** İmla kurallarına ve büyük ve küçük harf kullanımına dikkat edin. Gereksiz gülümseme işaretleri kullanmayın.

*** Kelimelerinizin beklentilerinizi doğru şekilde ifade etmesi için mesaj yazarken kendinize yeterince zaman ayırın.

*** Hazır/toplu mesajlar göndermeyin. 

İnternet çoğu zaman anonim bir ortam olarak algılanır ancak karşınızda duyguları olan bir insan olduğunu unutmayın. Fiziksel mesafede hissetmeniz, diğer üyeleri kırmak veya rencide etmek ve üyelerin duygularıyla oynamak veya kendilerine karşı kaba ve baştan savar bir üslup sergilemek için gerekçe değildir. Ağız dalaşlarından kaçının ve size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de karşınızdaki kişiye o şekilde davranın.

Yanlış anlaşılmaları engellemek: Espri ve şaka yaparken iki kez düşünün.

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı, yanlış anlaşılmaya neden olmayacak şekilde ifade etmeye dikkat edin. Karşı taraf, yüz yüze yapılan konuşmalarda yanlış anlaşılmayı önleyen mimik ve hareketlerinizi görmediğini unutmayın.

Özel bilgilerinizle ilgili davranış kuralı

Acele etmeyin. Mesajlaşma süreci olumlu bir şekilde ilerlediğinde çok sayıda üye, özel bilgilerini erken bir aşamada paylaşma eğilimi gösterir.
Kendinize şunu sorunuz: Mesajlaştığınız kişi karşınızda oturuyor olsa bu kadar açık olur muydunuz?

Ret cevabı vermek

Bir üyeyle ilgilenmiyor veya tanışmak istemiyorsanız nazik ve saygılı bir şekilde ret cevabı verin. Bu üyenin günlerce boş yere sizden cevap beklemek zorunda kalmaması için kısa bir mesaj göndermeniz yeterlidir, yine de son karar sizindir.

Ret cevabı almak

Aynı şekilde başka bir üye sizinle görüşmeye devam etmek istemediğinde buna saygı gösterin. Karşınızdaki üyeyi, tekrar tekrar mesaj göndererek rahatsız etmeyin.

Gizlilik kuralları

Üye, aldığı mesajların gizliliğini korumakla yükümlüdür. Alınan mesajlar ancak gönderen üye tarafından izin verildiği takdirde üçüncü şahıslarla paylaşılabilir. Başka üyelere sözlü saldırıda bulunmak, üyelerin özel hayatları ile ilgili detayları belgelemek veya üçüncü şahıslarla paylaşmak kesinle yasaktır. Bir üye ile ilgili bilgiler, ancak üyenin kendisi net bir şekilde izin verdiği takdirde başka kişilerle paylaşılabilir ki paylaşmanızı önermeyiz.

Gerçek/siber/web kamera/telefon ve benzeri ortamlarda cinsellik teklifinde bulunulması kesinlikle yasaktır. ​​​​​​

Uygunsuz ve ahlak kurallarına aykırı yayınlamalar ve içerikler

Ayrımcı, ırkçı veya *eksist mesajlar ve şiddet, radikal siyasi görüş, küfür veya argo kelime içeren her türlü ahlaka aykırı yayınlamalar ve içerikler kesinlikle yasaktır. Ayrıca başka şahıslara, halklara ve dini inançlara hakaret eden, iftirada ve tehditte bulunan ve bu şahısları aşağılayan içerikler kesinlikle yasaktır.

Uygunsuz profilin bildirimi

annebenevleniyorum sizi, site yönetimi tarafından tek tek kontrol edilebilen üye profilleri ve otomatik filtreleme sistemleri ile dolandırıcılık, spam (reklam) ve rahatsız edilmekten korur. Buna rağmen uygunsuz içeriklerin  derhal anlaşılamadığı durumlar olabilir. Davranış kurallarına ve sitemizin kullanım şartlarına aykırı davranarak şüphe uyandıran bir üyeyi tarafımıza elektronik ortamda dehal bildirerek annebenevleniyorum kalite standartlarını korumamıza yardımcı olabilirsiniz. Ancak  “Engelle” fonksiyonunu kötüye kullanan bir üyenin üyeliği derhal iptal edilir/silinir.

Kullanım kurallarının ihlali ve yasal takip

Üyeler tarafından yaratılan tüm içerikler gerekli durumlarda kontrol edilir.

Davranış kurallarına ve kullanım şartlarına aykırı tüm hareketlerde üye uyarılır ve site yönetimi gerekli gördüğü takdirde bu üyenin üyeliğini -yasal takip hakkı saklı kalmak kaydıyla - pasif yapabilir ve silebilir.